AMBERMART 2019

20. AMBERMART KUSI BURSZTYNOWYMI ATRAKCJAMI

Jesienne targi bursztynu AMBERMART łączą w sobie elementy biznesowe, popularno-naukowe, szkoleniowe i rozrywkowe – dzięki temu spotkanie to jest niezmiennie atrakcyjne dla wszystkich miłośników bursztynu. W tym roku impreza odbędzie się w Gdańsku po raz 20. w dniach 29-31 sierpnia.

Bursztynowe kolekcje i nowoczesne wzornictwo

Targi AMBERMART otwierają jesienny sezon wystawienniczy, pozwalając zagranicznym kupcom na uzupełnienie oferty po sezonie letnim, a przede wszystkim przed grudniowym szczytem handlowym. Zakres tematyczny targów obejmuje srebrną i złotą biżuterię z bursztynem, biżuterię i przedmioty dekoracyjne z bursztynu, kamienie kolorowe, upominki oraz sztukę użytkową.

W zeszłorocznej edycji udział wzięło 210 wystawców i ponad 2 800 odwiedzających z 39 krajów – najliczniej z Polski, Rosji, Chin, Litwy, Niemiec i Danii.

Dla najlepszych – laury!

Jak wielkie mistrzostwo można osiągnąć i jak wspaniałe przedmioty jubilerskie można tworzyć, pokaże wywołujący zawsze wiele pozytywnych emocji „Konkurs na Najatrakcyjniejszą Biżuterię z Bursztynem” (emocje są tym większe, że przedmioty do konkursu nie tylko oceniają, ale i typują członkowie fachowego, międzynarodowego jury spośród oferty wystawców). W ubiegłym roku najatrakcyjniejszą biżuterią uznało naszyjnik Dimitis Wojciecha Kalandyka (Art7), a wyróżnienia w Konkursie przyznano za wisior Solidarność Marcina Bogusława oraz wisior Dominant z wartością równoważną Elżbiety i Marka Pawłowskich (Biżuteria Artystyczna E&M Marek Pawłowski).

Na Bursztynowej Piątej Alei…

Zwieńczeniem AMBERMARTU będzie artystyczne spotkanie na ulicy Mariackiej – uznawanej za najpiękniejszą w Gdańsku i nazywanej także Bursztynową Piątą Aleją. Organizatorzy – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie – zapraszają do galerii i na gościnne przedproża uliczki.

AMBERMART 2018 | www.ambermart.pl
Data: 29-30 sierpnia, 10:00-18:00 | 31 sierpnia, 10:00-16:00
Miejsce: AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, ul. Żaglowa 11, Gdańsk
Rejestracja online dla gości branżowych oraz mediów: www.ambermart.pl
Organizacja: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Dyrektor projektu: Ewa Rachoń | ewa.rachon@mtgsa.com.pl | tel. 58 55 49 134